Дали е ова најморничавиот туторијал за шминка направен било кога?

По повод Ноќта на вештерките на Интернет можевме да видиме голем број на едиторијали за тоа како да се нашминкате за овој празник. Но, од низата едиторијали, еден се издвои.

Девојката од видеото дефинитивно има неверојатна вештина за шминкање! Таа успеа да ја изработи можеби досега најморничавата и бизарна шминка што некогаш сме ја виделе.

За истата, доби многу пофални зборови, а за само неколку дена доби и повеќе од еден милион прегледи.

Таа за осум минути успеа на своето лице да додаде уште едно, со неверојатни потези и беспрекорна шминка.

Запомнете го ова видео и побарајте некоја од вашите другарки на која одлично и оди шминкањето и бидете единствена за нашиот 1 Април.

Објавено:
1 ноември 2013