Како се создаваат Шанел чевлите...

Покрај класичните сакоа од твид, женствените фустани со богати апликации, здолништа, шешири и капути, Шанел на чело со Карл Лагерфелд на модната сцена повторно ги враќаат култните Slingback чевли, дизајнирани од самата Коко Шанел.

Ги има во црна и беж боја, а Лагерфелд малку го измени оригиналниот дизајн и направи ова да бидат едни од најпосакуваните есенски обувки. Токму затоа, во рамки на текстов ви ги претставуваме и видеата што се дел од кампањата The Slingshot Stories, кои откриваат во што се состои тајната на овој моден додаток, актуелен повеќе од половина век и како се изработува. Погледнете:

Објавено:
24 септември 2015
Прегледно:
936 пати