Кога познатите пеат божиќна песна...

Џими Фелон повторно нè изненади, овој пат со ново музичко видео. Комичарот уште еднаш собра голем број познати личности, со кои а капела отпеаја една од најпознатите божиќни песни „Wonderful Christmas Time“, која всушност во оригинал ја пее Пол Макартни.

Освен него, во видеото се појавуваат и Метју Меконахи, Скарлет Јохансон, Рис Витерспун и многу други, а како звучат, погледнете во продолжение.

Објавено:
26 декември 2016
Прегледно:
332 пати