„Нокаут“ го објавија спотот за „Сакам да живеам“ и најавија документарец

Иако во моментов живееме во еден исклучително тежок период на социјална дистанца , намалени контакти, финансиска криза, „Нокаут" се реши да внесе малку свежина во етерот. Денеска тие го промовираа спотот за макфестовската победничка тема „Сакам да живеам".

- Режијата е на Јован Куциноски, со кој го рабоетвме и видеото на „Позитивно". Спотот е снимен на локации во Маврово и во Охрид. Се надеваме дека успеваме на најдобар можен начин да ги пренесеме емоциите кои ги носи самата песна – изјави Никола Перевски – Пере на денешната промоција.

Бендот го најави и документарниот филм со работен наслов „Би се викал Нокаут" во режија на нивниот драг пријател Владимир Митревски Ѓуле.

- Тој заедно со неговата екипа последниве неколку месеци нѐ следи секаде каде што одиме и лови интересни моменти од нашите настапи, проби, дружби. Во него ќе бидат вклучени и песните од новиот албум , кои се снимени во живо, само за потребите на документарецот. Ветуваме необичен видео документ со многу необична приказна, откри Перевски.

Новиот , четврти студиски албум на „Нокаут", е во завршна фаза. Дел од песните кои ќе се најдат на изданието се веќе објавени. А дел од нив се комплетно нови. Неговата промоција се планира за почетокот на следната година. На промоцијата беше претставено и новото ребрендирано лого, кое ќе биде белег на следни проекти бендот. Дизајнот на логото го направи Андреј Марјановиќ.

Објавено:
28 октомври 2020
Прегледно:
135 пати