Погледнете го „Тајното место“ на Тоше

Во рамки на вчерашниот концерт во чест на Тоше одржан во ВИП Арената „Борис Трајковски“ беше промовиран и новиот албум насловен како „Secret Place“.

Покрај новите песни, присутната публика имаше можност да види и три нови видео записи, од кои еден и за насловната песна.

За оние што не беа, ви го презентираме погоре. 

За потсетување, продуцент на албумот е Енди Рајт, спотот е снимен во Крушево, кое како што ќе речат некои било тајното место на Тоше, а започнува токму со мисла од пејачот, што би требало да биде и пораката на песната и спотот.

 

 

Објавено:
3 ноември 2018
Прегледно:
534 пати