Талентирана Хрватка се трансформира во која било позната личност

Мислевте дека ова е Дрејк? Да, транформацијата е одлична, до толку што ве тера да подразмислите.

Низ нашите содржини досега повеќе пати сте имале можност да прочитате за талентирани луѓе, кои по пат на шминка прават разни трансформации.

Оваа девојка, инаку Хрватка, Марина Мамиќ е уште еден таков талент, кој несомнено ќе ви го задржи вниманието.

Нејзините транформации се неверојатни, па може да се каже дека е и една од најдобрите што досега сме ги виделе. Објавите на социјалните мрежи се секогаш исполнети со бројни пофалби.

Од Ким Кардашијан, преку Дрејк, до Џулија Робертс, погледнете го видеото и видете за што ви зборуваме. 

 А еве и уште неколку:

извор: popsugar.com; youtube/Marina Mamic

Објавено:
17 јули 2017
Прегледно:
577 пати