Талентираната Славица Ангелова се поблиску до финалето на „Неки нови клинци“

Македонската претставничка на детското музичко шоу „Неки нови клинци", 15 – годишната Славица Ангелова, е се поблиску до финалето.

Имено, со нејзиниот последен настап на шоуто, таа успеа да се пласира во четвртиот круг, со голема и безрезервна поддршка од жирито и од нејзините фанови.

Во очекување на нејзиниот следен настап, уживајте во изведбата со која таа успешно го помина третиот круг.

Објавено:
16 април 2018
Прегледно:
391 пати