Туторијал: Шминка инспирирана од Бијонсе

Младата Наташа Јовановска овој пат презентира шминка инспирирана од изгледот на Бијонсе во видеото за песната Mine. Сите оние што сакаат посмели бои и експериментирање со шминката за очи, нека го погледнат во продолжение нејзиниот туторијал.

beyonce1

Објавено:
4 април 2014