Видео туторијал: Нашминкајте се совршено во неутрални тонови

Да се постигне „природен" изглед со шминка, навистина бара умешност.

Со следење на туторијалите на социјалните мрежи, не секогаш значи дека ќе го постигнете совршениот ефект, но ќе ви помогне да научите некои трикови со кои сигурно ќе ја подобрите вашата умешност и техника во шминкањето.

Но, затоа професионалните визажисти што имаат свои блогови за убавина, постигнуваат идеален ефект.

Сона Гаспариан е мејкап блогерка со адреса во Лос Анџелес која преку својот блог ги запознава нејзините следбеници со корисни трикови што може да ги применат во секојдневната рутина на разубавување.

Во видеото погоре таа во неколку чекори презентира како да се нашминкате во неутрални-кафени тонови, а туторијалот го посветува на девојките со кафена боја на очите.

Објавено:
27 март 2017
Прегледно:
848 пати