Фризурата „Рејчел“ доживува ренесанса

13 септември 2022

Познатата повеќеслојна фризура „Рејчел" се врати во тренд благодарение на Џенифер Анистон!

Фото: Pinterest

Именувана според ликот на Анистон во хит-серијата „Friends", оваа фризура беше особено популарна во раните 2000-ти години, а се чини дека сега таа доживува вистинска ренесанса благодарение на актерката.

Фото: Pinterest

На неодамнешното видео, кое го објави на Инстаграм профилот на нејзиниот бренд за нега на коса, LolaVie, Џенифер Анистон може да се види со слоевита фризура, која и дава волумен и го обликува нејзиното лице.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by LolaVie (@lolavie)

Фризурата која се наоѓа помеќу најчесто предложените стилови за лесно одржување, без сомнение е дело на нејзиниот долгогодишен фризер Крис Мекмилан, кој исто така стои зад фризурите на Џенифер од 90-тите.

Според стилистите, добрата фризура се очекува самата да ја заврши целата работа. Откако ќе ја измиете косата, исушете ја и спремни сте да излезете. Но, пред да се одлучите за слоевитата фризура „Рејчел", консултирајте се со вашиот фризер за тоа што точно сакате да постигнете. Поголем волумен? Текстура?

Па дури и да не сте љубители на „Рејчел" фирузрата, можеби ќе би се допаднат некои елементи кои ќе ѝ помогнат на вашата коса да изгледа поздраво и побујно.

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Објавено:
13 септември 2022
Категорија: 
Здравје
Прочитано:
399 пати