Најновите

Интервјуа

Александра Русо

возрасен модел

Александра Русо: Светот го доживувам како Земја на Чудата

Честопати низ медиумскиот простор сме имале шанса да прочитаме како најголемите имиња во светот на моделингот биле пронајдени случајно, на улица, ги здогледал некој... Не знаеме дали тоа е навистина матрицата која гарантира некаков успех, но токму таква, би рекле филмска приказна, ѝ се случила и на нашата нова соговорничка и токму неа ја издвоивме за водечка за месец јуни.

Александра Русо е името на прекрасната дама, чиј изглед, поточно насмевка се забележува веднаш! А токму така – веднаш, ја прифати и нашата понуда за разговор и ни дозволи малку повеќе да ја запознае и македонската публика.

Има 60 години и веќе шест години работи како модел, пред сè за stock фотографија и е една од најбараните во моментов и тоа и надвор од Балканот.

Србинката, родена во Ријека, а долги години на белградска адреса, им пркоси на предрасудите и стереотипите за тоа како една жена која е во седмата деценија треба да изгледа или да работи.

Цеце
Николова

новинар

Ана
Станиќ

пејачка и продуцентка

Бела соба

Викенд рецепт: Здрава чоколадна торта со јагоди

Ако сте на мисла да се почестите со нешто благо, ние најдовме еден супер рецепт, а здрав.Чоколадна торта со чоколадо и јагоди, звучи добро нели?Ние...

Сабота во бермуди и бела кошула

Добро утро. Се надеваме дека викендот ви започнува во добро расположение.Ние го започнуваме со предлог комбинација за инспирација.Така, денешниот „...